دوج کوین ( Dogecoin )چیست؟

دوج کوین چیست؟

دوج کوین چیست؟

دوج کوین (DOGE) چیست؟ یک ارز دیجیتال همتا به همتا و منبع باز است. این یک آلت کوین و یک میم سکه تقریباً طعنه آمیز در نظر گرفته می شود. Dogecoin که در دسامبر ۲۰۱۳ راه اندازی شد، تصویر یک سگ شیبا اینو را به عنوان لوگوی خود دارد.

در حالی که به ظاهر به عنوان یک شوخی ایجاد شده است، بلاک چین Dogecoin هنوز هم شایستگی دارد. فناوری زیربنایی آن از Litecoin مشتق شده است. ویژگی های قابل توجه Dogecoin که از الگوریتم رمزگذاری استفاده می کند، قیمت پایین و عرضه نامحدود آن است.

نکات کلیدی

دوج کوین Dogecoin یک ارز دیجیتال منبع باز است که در سال ۲۰۱۳ توسط جکسون پالمر و بیلی مارکوس آغاز شد.
Dogecoin در ابتدا به عنوان یک شوخی بر اساس یک الگوی رفتاری محبوب با نشان یک شیبا اینو (نژاد سگ ژاپنی) شروع شد.
این رمز ارز مبتنی بر Litecoin است و از همان فناوری اثبات کار استفاده می کند.
Dogecoin جامعه وفاداری از حامیان دارد که آن را معامله می کنند و از آن به عنوان ارز انعام برای محتوای رسانه های اجتماعی استفاده می کنند.

درباره دوج کوین

دوج کوین به عنوان یک شوخی شروع شد. اما پس از ایجاد آن طرفدارانی پیدا کرد. در اواخر سال ۲۰۱۷، شرکت در حباب ارزهای دیجیتال بود که ارزش بسیاری از سکه ها را به میزان قابل توجهی افزایش داد. پس از ترکیدن حباب در سال ۲۰۱۸، Dogecoin مقدار زیادی از ارزش خود را از دست داد. اما هنوز هم هسته ای از حامیان دارد که آن را معامله می کنند و از آن استفاده می کنند.

کاربران می توانند دوج کوین را در صرافی های ارز دیجیتال خرید و فروش کنند. آنها می توانند انتخاب کنند که Dogecoin خود را در صرافی یا کیف پول Dogecoin ذخیره کنند.

یک سگ از نژاد شیبا که بعنوان نمادی از دوج کوین dogecoin میم شده است
یک سگ از نژاد شیبا که بعنوان نمادی از دوج کوین میم شده است

تاریخچه Dogecoin

در آغاز

جکسون پالمر، مدیر محصول در سیدنی استرالیا، دفتر Adobe Inc.، Dogecoin را در سال ۲۰۱۳ به عنوان راهی برای طعنه زدن به تبلیغات پیرامون ارزهای دیجیتال ایجاد کرد. پالمر به‌عنوان ناظر «شک‌گرا-تحلیلی» فناوری نوظهور توصیف می‌شود. توییت‌های اولیه‌اش در مورد سرمایه‌گذاری جدید او در زمینه ارزهای دیجیتال، به زبان ساده انجام شد. اما پس از دریافت بازخورد مثبت در شبکه های اجتماعی، دامنه dogecoin.com را خریداری کرد.

در همین حال در پورتلند، اورگان، بیلی مارکوس، توسعه‌دهنده نرم‌افزار در IBM می‌خواست یک ارز دیجیتال ایجاد کند. اما در ترویج تلاش‌های خود با مشکل مواجه بود. وی همهمه پیرامون Dogecoin را کشف کرد. مارکوس با پالمر تماس گرفت تا اجازه ساخت نرم افزاری را در پشت دوج کوین واقعی را بگیرد.

مارکوس کد Dogecoin را بر اساس Luckycoin، که خود از Litecoin مشتق شده است، استوار کرد. در ابتدا از یک پاداش تصادفی برای استخراج بلاک استفاده کرد. در مارس ۲۰۱۴ به پاداش ثابت تغییر کرد. Dogecoin از فناوری رمزگذاری لایت کوین استفاده می کند و یک ارز اثبات کار ( PoW) است.

پالمر و مارکوس این سکه را در ۶ دسامبر ۲۰۱۳ روانه بازار کردند. دو هفته بعد در ۱۹ دسامبر، ارزش آن ۳۰۰ درصد افزایش یافت. شاید علت آم به دلیل ممنوعیت چین برای بانک های خود برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بود.

خیزش دوج کوین

لوگو دوج کوین چیست؟ دوج خود را به عنوان یک نسخه “سرگرم کننده” بیت کوین با نشان Shibu Inu (سگ ژاپنی) به عنوان لوگوی خود به بازار عرضه کرد. ارائه گاه به گاه Dogecoin با حال و هوای جامعه رو به رشد ارزهای دیجیتال مطابقت داشت. فناوری رمزگذاری و عرضه نامحدود آن استدلالی برای نسخه سریعتر، سازگارتر و مصرف کننده پسند بیت کوین بود.

دوج کوین چیست؟ این رمز ارز یک «سکه تورمی» است، در حالی که ارزهای رمزپایه مانند بیت‌کوین کاهش‌دهنده هستند. زیرا سقفی برای تعداد سکه‌هایی که ایجاد می‌شوند وجود دارد. هر چهار سال، مقدار بیت‌کوینی که از طریق پاداش استخراج به گردش در می‌آید، نصف می‌شود نرخ تورم آن به همراه آن نصف می‌شود. تا زمانی که تمام سکه‌ها آزاد شوند.

در ژانویه ۲۰۱۴، انجمن Dogecoin بیست و هفت میلیون Dogecoin به ارزش تقریبی ۳۰۰۰۰ دلار برای تأمین مالی سفر تیم باب اسلد جامائیکایی به بازی‌های المپیک زمستانی سوچی اهدا کرد. همچنین ۵۵۰۰۰ دلار Dogecoin برای حمایت از راننده NASCAR جاش وایز.

بحث و جدل کمی از دوج کوین لذت می برد

سرگرمی آزادانه دوج کوین در سال ۲۰۱۵ بخشی از شور و نشاط خود را از دست داد. زیرا جامعه رمزنگاری به طور کلی شروع به جدی شدن کرد. اولین نشانه‌ای که نشان می‌دهد همه چیز با جامعه دوج‌کوین خوب نبود، خروج جکسون پالمر بود. وی گفته بود یک «جامعه سمی» حول سکه و پولی که تولید می‌کرد رشد کرده است.

دلیل افت قیمت دوج کوین چیست؟ یکی از اعضای آن جامعه سمی، الکس گرین، با نام مستعار رایان کندی، شهروند بریتانیایی بود. او یک صرافی Dogecoin به نام Moolah ایجاد کرد. الکس گرین (نام مستعار او) در جامعه به عنوان یک بریزو بپاش کننده مجلل شناخته می شد. طبق گزارش ها به جای ۱۵۰۰ دلار به اشتباه به جمع آوری کمک مالی ۱۵۰۰۰ دلار برای ناسکار اقدام کرد.

صرافی گرین اعضای جامعه را متقاعد کرد که مبالغ هنگفتی را برای کمک به ایجاد صرافی خود اهدا کنند. اما بعداً مشخص شد که او از این کمک‌ها برای خرید بیش از ۱.۵ میلیون دلار بیت کوین استفاده کرده است. که به نوبه خود باعث ایجاد یک سبک زندگی مجلل برای او شد. کندی به طور جداگانه در سال ۲۰۱۶ به چندین مورد تجاوز به عنف مجرم شناخته شد و به ۱۱ سال زندان محکوم شد.

Dogecoin در حین و پس از حباب رمزنگاری ۲۰۱۷-۲۰۱۹

ارزش دوج کوین در طول حباب که در پایان سال ۲۰۱۷ به اوج خود رسید، با بقیه ارزهای دیجیتال افزایش یافت و در طول سال ۲۰۱۸ با بقیه ارزهای دیجیتال کاهش یافت.

در تابستان ۲۰۱۹، دوج به همراه بقیه بازار کریپتو شاهد افزایش ارزش مجدد بود. علاقه مندان به دوج کوین از زمانی که صرافی رمزارز بایننس این سکه را فهرست کرد، خوشحال شدند و بسیاری فکر کردند، ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت تسلا (TSLA) این سکه را در یک توییت رمزآلود تایید کرده است.

دوج در سال ۲۰۲۰

زیرساخت های Dogecoin تمرکز اصلی توسعه دهندگان ارزی که داوطلب هستند، نبوده است. یکی از دلایلی که Dogecoin به فعالیت و تجارت خود ادامه می دهد، جامعه فعال ماینرهای آن است. همانطور که Zachary Mashiach از CryptoIQ می گوید:

بسیاری از ماینرهای اسکریپت هنوز هم دوج کوین (DOGE) را به سایر ارزهای رمزنگاری Scrypt PoW ترجیح می دهند. در واقع، نرخ هش Dogecoin (DOGE) تقریباً ۱۵۰ TH/s است. این دقیقاً پایین‌تر از نرخ هش لایت‌کوین (LTC) 170 TH/s است، احتمالاً به این دلیل که Dogecoin (DOGE) را می‌توان با Litecoin (LTC) ادغام کرد، به این معنی که ماینرها می‌توانند هر دو ارز دیجیتال را به‌طور همزمان با استفاده از یک کار استخراج کنند. اساساً، عملاً همه کسانی که لایت کوین (LTC) استخراج می کنند، انتخاب می کنند که Dogecoin (DOGE) را نیز استخراج کنند. زیرا ادغام استخراج Dogecoin (DOGE) سود را افزایش می دهد.

حمایت ایلان ماسک رشته ای دراز در داستان دوج

ایلان ماسک آشکارا در سال ۲۰۲۱ از Dogecoin حمایت کرده است. در ماه مه ۲۰۲۱ توییت کرد که با توسعه دهندگان این سکه برای بهبود کارایی تراکنش کار می کند. اوایل سال، بنیانگذار اسپیس ایکس حتی یک نظرسنجی در رسانه های اجتماعی انجام داد و از تسلا پرسید که آیا تسلا باید دوج کوین را به عنوان نوعی پرداخت بپذیرد. در ماه اکتبر، زنجیره سینما AMC Entertainment Holdings, Inc. (AMC) اعلام کرد که Dogecoin را برای خرید کارت هدیه دیجیتال تا پایان سال می پذیرد. و به این ارز رمزنگاری مبتنی بر میم کمک بیشتری می دهد.

در ۸ اکتبر ۲۰۲۱، رتبه بندی ارزش بازار دوج کوین با ارزش بازار ۳۱.۹ میلیارد دلار در رتبه ۱۰ قرار داشت که به طور قابل توجهی بالاتر از ارزش بازار ۴۸ و ۳۳۹ میلیون دلاری آن در سال گذشته بود.

سوالات متداول راجع به دوج کوین

چگونه می توانم دوج کوین بخرم؟

می‌توانید با ایجاد یک حساب کاربری در یکی از صرافی‌های ارزهای دیجیتال، دوج کوین را خریداری کنید. برخی از صرافی هایی که از تراکنش های Dogecoin پشتیبانی می کنند عبارتند از Coinbase، Binance و Kraken. kucoin، یک کارگزاری سنتی که معاملات کریپتو را امکان پذیر می کند، از Dogecoin نیز پشتیبانی می کند.

کجا می توانم Dogecoin خرج کنم؟

شما می توانید Dogecoin خود را با هر بازرگانی که آن را بپذیرد خرج کنید. بسیاری از انواع مختلف کسب‌وکار، دوج را می‌پذیرند، با برخی از بالاترین مشخصات از جمله SpaceX ایلان ماسک و دالاس ماوریکس. بسیاری از دارندگان Dogecoin از دوج خود برای انعام به سازندگان محتوا در Reddit و دیگر پلتفرم های رسانه های اجتماعی استفاده می کنند.

آیا دوج کوین ایمن است؟

دوج کوین مانند بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال از فناوری بلاک چین استفاده می کند. هک کردن فناوری بلاک چین بسیار دشوار است، اگرچه غیرممکن نیست. Dogecoin که در میان ارزهای دیجیتال با بیشترین سرمایه بازار و گسترده ترین نرخ پذیرش قرار دارد، نسبتاً امن است.

موارد بیشتر

اگر در زمینه ارز دیجیتال / پول دیجیتال دوج کوین یا دیگر رمزارزها سوالی دارید، در بخش نظرات همین مقاله با ما در میان بگذارید. تیم آکادمی نیکخوی می کوشد تا به سوالات شما همواره پاسخ دهد.

اگر به دنبال فراگیری بازار ارزهای دیجیتال هستید، پیشنهاد میکنیم از قسمت فروشگاه وبسایت ما دیدن فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول