اخبار

بیت کوین چیست؟

پیش بینی بازار کریپتو - تولد ارز دیجیتال بیت کوین 14 ساله شد

در این پست از آکادمی نیکخوی به جشن تولد ۱۴ سالگی بیت کوین می پردازیم. بزرگترین و پیشگام بازار رمز ارزهای دیروز وارد چهاردهمین سال از تولدش شد. هرچند قیمت بیت کوین با افت شدیدی مواجه شده است.

طرفداران بیت کوین چهاردهمین سال برترین ارز دیجیتال را در ۳ ژانویه با انبوهی از پست های تولد در رسانه های اجتماعی جشن گرفتند. این امر نشان دهنده انعطاف پذیری دارایی دیجیتال حتی پس از افت طولانی مدت ارزشش بود.

نکات مهم مقاله

بلوک پیدایش بیت کوین (BTC) در ۳ ژانویه ۲۰۰۹ استخراج شد. در سال ۲۰۲۳ تولد ۱۴ سالگی خود را جشن گرفت.
این دارایی و فناوری بلاک چین آن تأثیر عمیقی بر جهان داشته و از چالش های متعدد جان سالم به در برده است.
پذیرش بیت کوین همچنان در حال افزایش است. شرکت ها و کشورهای بیشتری این دارایی را خریداری می کنند.
جامعه کریپتو این مناسبت را جشن گرفت و چندین سال رشد بیت کوین را پیش بینی کرد.

مطالبی که برایتان مفید است:

بلاک چین چیست؟

آموزش بازارهای مالی

داستان ماجراجویی بیت کوین

شروع فروتنانه

ساتوشی ناکاموتو، خالق معروف و مرموز بیت کوین، اولین بلوک بیت کوین را در ۳ ژانویه ۲۰۰۹ استخراج کرد.
ناکاموتو ۵۰ بیت کوین را به عنوان پاداش برای بلوک پیدایش دریافت کرد. مقداری که طبق استانداردهای امروزی برای ارزش توکن مبلغ هنگفتی است.

پاداش او قابل خرج نیست زیرا ساتوشی تراکنش را از بلوک پیدایش به پایگاه داده تراکنش جهانی ارسال نکرده است.


مشخص نیست که آیا این عمدی بوده است یا خیر.
تاریخچه قیمت بیت کوین

پیشنهاد می کنیم بخوانید: صلیب مرگ و صلیب طلایی چیست؟

زنده ماندن از بسیاری از چالش ها

به طور قابل پیش بینی، دارایی جدیدی مانند بیت کوین در برخی مواقع با مقاومت و موانع روبرو می شود. در چندین موقعیت، به ویژه در سالهای اولیه آن، این کار را انجام داد. قیمت بیت کوین در برخی از حوادث به خصوص قابل توجه سقوط کرد. اوج های آن همچنان از پایین ترین سطح خود بیشتر است. موضوع توانایی این ارز دیجیتال برای بازیابی قوی است. آن هم پس از اینکه بازارهای نزولی در آن سال‌های اولیه شروع به تقویت خود کردند.

اولین تراکنش بیت کوین در اکتبر ۲۰۰۹ انجام شد. زمانی که یک دانشجوی فنلاندی علوم کامپیوتر به نام مارتی مالمی ۵۰۵۰ بیت کوین فروخت. ارزش هر سکه ۰.۰۰۰۹ دلار بود.

یکی از قابل توجه ترین تراکنش های اولیه در دنیای واقعی در سال ۲۰۱۰ رخ داد. زمانی که Laszlo Hanyecz معروف دو پیتزا به قیمت ۱۰۰۰۰ BTC خریداری کرد.
با ارزش امروز، این رقم به ۱۶۷.۳ میلیون دلار می رسد. این خرید به یک رویداد اجتماعی کریپتو تبدیل شد. که در ۲۲ می به عنوان روز پیتزا بیت کوین مشخص می شود. باید توجه داشت قیمت بیتکوین در آن برهه بسیار اندک بود.

طولی نکشید که بیت کوین به ارزش ۱ دلاری رسید. که در فوریه ۲۰۱۱ اتفاق افتاد. اندکی پس از آن، قیمت دارایی به ۱۰ دلار. سپس به ۳۰ دلار رسید. که منجر به جهش ۳۰ برابری در آن سال شد. در سال ۲۰۱۳، هر توکن از ۱۰۰۰ دلار عبور کرد.

البته، مارک ۱۰۰۰ دلاری بیت کوین در مقایسه با سطوح جدید ارزش گذاری آن کمرنگ است. بالاترین قیمت، یعنی چیزی کمتر از ۶۹۰۰۰ دلار در سال ۲۰۲۱ به دست آمد.

آینده بیت کوین

در حالی که ممکن است اکنون بسیار کمتر از آن باشد. بسیاری از سرمایه گذاران خوش بین هستند. به خصوص با توجه به ادامه گسترش پذیرش.

انفجاری سریع در فرزندخواندگی و آگاهی

یکی از دلایل افزایش خوش بینی در مورد بیت کوین این واقعیت است که به نظر نمی رسد پذیرش و آگاهی، حتی مانند قیمت دارایی، راکد باشد. از زمان راه اندازی اولین دستگاه خودپرداز و تولد بیتکوین در جهان در سال ۲۰۱۳. تا اینکه نماد بیت کوین در یونیکد رمزگذاری شد. یک استاندارد رمزگذاری بین المللی که نمادهای منحصر به فردی را برای استفاده به زبان های مختلف در پلتفرم ها و برنامه های مختلف اختصاص می داد. این ارز دیجیتال جایگاهی در آگاهی عمومی داشت.

سپس حرکت اولیه آهسته، اما اکنون سریع شرکت‌هایی که روی بیت کوین سرمایه‌گذاری می‌کنند یا برای پرداخت می‌پذیرند، آغاز شد. این لیست شامل تسلا، بلاک و میکرواستراتژی است. که به چند مورد اشاره می کند.
این شرکت‌ها نقش مهمی در افزایش آگاهی از بیت‌کوین. و ترغیب کسانی که در مورد بیت‌کوین هستند را برای امتحان کردن آن ایفا کردند.

تولد بیتکوین در سطح دولتی نیز پیشرفت هایی داشته است. السالوادور معروف است که بیت کوین را مناقصه قانونی قانونی کرده است. همچنان روی دارایی شرط بندی می کند. اخیراً، جمهوری آفریقای مرکزی نیز بیت کوین را به عنوان ارز قانونی معرفی کرد. که باعث تعجب برخی از مقامات جهان شد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید: امواج الیوت

توییتر آفرینش بیت کوین را جشن می گیرد

جامعه کریپتو در توییتر همیشه با فرا رسیدن تولد بیت کوین، از یک سرمایه گذار خرده فروشی معمولی گرفته تا برجسته ترین نام های دارای دارایی، جشن می گیرد.

به عنوان مثال، مایکل سیلر در تاریخ ۳ ژانویه، «بیشینه‌گرای بیت‌کوین» . و رئیس اجرایی میکرواستراتژی (MSTR) بیت‌کوین را در توییتر «طلای دیجیتال» نامید.
بیت کوین “مکسیس” معتقد است که بیت کوین تنها دارایی دیجیتالی است که در آینده مورد نیاز خواهد بود. ایوان لوترا (Ethereum Maxi) در توییتی در مورد اینکه چگونه تولد بیت کوین جهان را برای همیشه تغییر داد، نوشت.

همچنین در آخرین روز تولد بیت کوین، یکی از بزرگترین داروخانه های زنجیره ای اوکراین، ANC، اعلام کرد. اکنون بیت کوین را به عنوان روش پرداخت می پذیرد.

البته اخیراً قیمت بیت کوین چندان قابل تحسین نبوده است. بیت کوین در طول فصل تعطیلات ۲۰۲۲ به زیر ۱۷۰۰۰ دلار رسید.

با این حال، سال جدید را با شرایط کمی خوش‌بینانه‌تر آغاز کرد، که سرمایه‌گذاران امیدوارند می‌تواند شروع یک روند صعودی باشد.

خط پایین

عمر کوتاه بیت کوین پر حادثه بوده است. این ارز دیجیتال احتمالاً با سال‌های بیشتری از رشد روبه‌رو خواهد شد،پ. و گسترش پیوسته پذیرش آن کمک زیادی به تشویق آن خواهد کرد. تولد ۱۴ سالگی بیت کوین تنها نقطه عطف دیگری در چیزی است که می تواند به عنوان یک عمر طولانی برای امور مالی پیشگام باشد.

می خواهید وارد بازار ارزهای دیجیتال شوید؟

بازار ارزهای دیجیتال (کریپتوکارنسی) یک بازار بسیار سود ده است. این بازار با نقدینگی قابل توجه، وسعت بالای رمزارزها و قابلیت دو طرفه بودن شرایط عالی برای سرمایه گذاری و معامله را فراهم می کند. به همین جهت همواره با افزایش تقاضا برای ترید و ورود سرمایه مواجه است.

اگر می خواهید در این بازار فعالیت کنید. این نکته را مد نظر قرار دهید که ماهیت بازارهای مالی ریسک بسیار است. یک شبه پولدار شدن در این بازار امری محال است. اما یک شبه بی پول شدن محتمل است. به همین جهت ما در آکادمی نیکخوی پیشنهاد می کنیم پیش از هر اقدامی با آموزش دیدن مهارت لازم را کسب کنید.

آکادمی نیکخوی بزرگترین مرجع ارائه دهنده دوره های آموزشی بازار ارزهای دیجیتال در ایران است. حتما از بخش آموزش های ما دیدن فرمائید. اگر نیاز به راهنمایی دارید با ما تماس بگیرید.

برای رفتن به بخش آموزش ارز دیجیتال کلیک کنید: بخش آموزش ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *