اخبار

بیت کوین قله ۲۰ هزار دلار را پس گرفت

افزایش قیمت بیت کوین به قله 20 هزار دلار را پس گرفت ارز های دیجیتال صعودی شدند

طبق گزارش آکادمی نیکخوی جهش بیت کوین (BTC) در سال ۲۰۲۳ همچنان ادامه دارد. افزایش قیمت بیت کوین برای اولین بار از زمان سقوط FTX در اوایل نوامبر به بالای ۲۰۰۰۰ دلار رسید.
بزرگترین ارز دیجیتال بر اساس ارزش بازار، هفته را نزدیک به ۱۷۰۰۰ دلار شروع کرد. پس از اینکه از اواسط دسامبر در منطقه ۱۶۰۰۰ دلاری در نوسان بود. اکنون بیت کوین با قیمت ۲۰۲۵۰ دلار در دو هفته ابتدایی سال جاری بیش از ۲۰ درصد افزایش یافت. با این حال، این کریپتو – که در نوامبر ۲۰۲۱ به بالای ۶۵۰۰۰ دلار رسید. در نزدیکی سطح پایین بازار نزولی وحشتناک باقی است.
به گفته کریگ ارلام، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت سازنده بازار ارز Oanda. در واقع، افزایش قیمت بیت کوین به ۲۰,۰۰۰ دلار “یک بار به عنوان نزولی آزاردهنده تلقی می شد. اما اکنون به طور بالقوه نشانه احیای مجدد بازار است.”

اتریوم و دیگر ارزهای دیجیتال در مسیر صعود پس از افزایش قیمت بیت کوین

همچنین اتریوم (ETH) به خوبی بالاتر رفت. بیش از ۲۰ درصد از ابتدای سال تا به امروز جلوتر است. برای اولین بار از اوایل نوامبر ۱۵۰۰ دلار را لمس می کند.
شاخص بازار CoinDesk (CMI) در هفته ۱۴ درصد افزایش یافت.
سهام‌های مرتبط با کریپتو نیز از افزایش این هفته سود بردند.

بیت کوین کش (BCH): قیمت BCH در یک نقطه روز جمعه تقریباً ۱۰ درصد افزایش یافت. زیرا معامله گران تأثیر بازار تغییرات احتمالی شبکه را قبل از هارد فورک پروتکل بیت کوین کش در ماه می ارزیابی کردند. BCH در ۲۴ ساعت گذشته از سطح مقاومت ۱۰۸ دلار به ۱۲۵ دلار رسید. از زمان انتشار به ۱۲۲ دلار بازگشته بود.

Decentraland (MANA): توکن بومی پروژه metaverse Decentraland روز جمعه افزایش یافت. زیرا توکن‌های metaverse به بهترین دارایی‌های دیجیتال از ابتدای سال جاری تبدیل شدند. قیمت مانا در زمان انتشار با ۲۳ درصد افزایش به ۵۰ سنت رسید. جهش اخیر قیمت زمانی رخ داد که Decentraland ویژگی های جدیدی را برای کاربران معرفی کرد.

وضعیت صعودی مشابه در بازارهای سنتی همگام با افزایش قیمت بیت کوین


بازارهای سنتی نیز در هفته بالاتر بودند، S&P 500 با شروع فصل درآمدهای سه ماهه چهارم بیش از ۲ درصد رشد کرد و با توجه به اینکه اعداد تورم ایالات متحده – اگرچه بالا ماندند – به حرکت پایین تر ادامه دادند. ارلام نوشت: «خوش بینی با اولین کاهش تورم ماهانه در دو سال و نیم و کاهش شدید سالانه بیشتر در هر دو عنوان و قرائت اصلی ترکیب شده است.

در حالی که معامله‌گران گزارش‌های درآمد سه‌ماهه چهارم بانک‌های بزرگ از جمله جی‌پی مورگان را پردازش کردند، سهام روز جمعه با افزایش قیمت بسته شد. شاخص Nasdaq Composite 0.7% افزایش یافت، در حالی که S&P 500 و Dow Jones Industrial Average (DJIA) به ترتیب ۰.۴% و ۰.۳% افزایش داشتند.
نیکلاس کولاس، یکی از بنیانگذاران شرکت تجزیه و تحلیل بازار DataTrek Research، در یادداشتی نوشت که سیاست فدرال رزرو ایالات متحده همچنان اهمیت دارد، اما «مسائل دیگری مانند بازگشایی چین، سرعت رشد درآمدهای اقتصادی و شرکتی ایالات متحده، و نرخ های واقعی مثبت خواهد بود. برای جلب توجه سرمایه گذاران اقدام کنید.”
کولاس گفت: “هیچ یک از اینها تضمین نمی کند که سال ۲۰۲۳ سال خوبی برای دارایی های دارای ریسک خواهد بود، اما می گوید که بسیار عادی تر از سال گذشته به نظر می رسد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *