شیبا اینو پروژه متاورس خود را معرفی کرد

متاورس شیبا معرفی شد

سکه محبوب شیبا اینو (SHIB) پروژه متاورس خود را با نام “SHIB: The Metaverse”، دنیای مجازی که شامل بیش از ۱۰۰ هزار قطعه زمین است، رونمایی کرد. شیبا با Decentraland رقابت خواهد کرد در متاورس شیبا بیش از ۱۰۰۰۰۰ زمین تشکیل خواهد شد که برخی از آنها خصوصی خواهند ماند.

توسعه دهندگان پشت میم کوین ها در ابتدا ابتکار بلندپروازانه متاورس شیبا را در اوایل فوریه برای رقابت با شرکت هایی مانند دسنترالند اعلام کردند.

پانزدهمین سکه با ارزش بازار، شیبا، طی ۲۴ ساعت گذشته ۲.۷ درصد افزایش یافت. که با توجه به اینکه این میم کوین سابقه سودهای سه رقمی در یک روز را دارد، حرکت چشمگیری نیست.

به طور کلی، ۱۳.۳ درصد در یک هفته، ۸ درصد در یک ماه، و ۴۸۵۸۹ درصد در یک سال افزایش یافت. در حال حاضر با قیمت ۰.۰۰۰۰۲۷۷ دلار معامله می شود. در مورد سایر سکه‌ های موجود در اکوسیستم شیبا اینو، LEASH تقریباً ۱۰ درصد در یک روز کاهش یافت. به قیمت ۱۵۷۱ دلار رسید و در یک هفته ۲۶ درصد افزایش یافت. 

نحوه فعالیت در متاورس شیبا

قطعه های زمین به صورت مرحله ای باز می شود در مرحله مقدماتی، متاورس شیبا ۳۶۴۳۱ قطعه را باز می کند که به چهار طبقه تقسیم می شود. قیمت ها بسته به طبقه از ۰.۲ اتریوم تا ۱ اتریوم متغیر است. دارندگان می توانند در مرحله هفت روزه رویداد فروش شرکت کنند. در نهایت، زمین های باقی مانده پس از تکمیل دو مرحله اولیه برای فروش عمومی در دسترس خواهند بود.

دارندگان می توانند در مرحله هفت روزه رویداد فروش شرکت کنند و در نهایت، زمین های باقی مانده پس از تکمیل دو مرحله اولیه برای فروش عمومی در دسترس خواهند بود.

معرفی متاورس شیبا اینو
معرفی متاورس شیبا اینو

تیم توسعه متاورس شیبا تصمیم گرفته است که از ارز دیجیتالی بی طرف در فروش و قیمت گذاری زمین های متاورس خود استفاده کند. تا ریسکی در تغییرات قیمتی توکن بومی شیبا به وجود نیاید. توسعه دهندگان در بیانیه روز چهارشنبه خود بیان داشتند که استفاده از توکن اکوسیستم شیبا اینو ریسکی خواهد بود چرا که نیازمند پایین آوردن قیمت توکن های خود و نقد کردن آنها خواهیم بود.

این تیم همچنین به برخی از مزایای خرید زمین در متاورس خود اشاره کرد. ادعا کرده که صاحبان زمین می توانند درآمد غیرفعال ایجاد کنند. منابع درون بازی را جمع آوری کنند و پاداش دریافت کنند.

تیم متاورس شیبا توضیح داد که تمام توکن‌های آن‌ها شیبا، LEASH و BONE در شروع متاورس نقشی خواهند داشت. در حال حاضر، تنها ابزاری که برای توکن‌های شیبا در متاورس وجود دارد این است که مالکان باید مقداری شیبا اینو را بسوزانند تا نام قطعه زمین خود را تغییر دهند.

مختصر توضیحی راجع به متاورس

متاورس ها جهان های مجازی را نشان می دهند. متاورس به شرکت کنندگان اجازه می دهد از تعاملات دنیای واقعی تقلید کنند. این مفهوم به دلیل تغییر نام فیس بوک به متا که در اکتبر ۲۰۲۱ رخ داد، محبوبیت قابل توجهی به دست آورد.

تصور کنید که اینترنت زنده مبشود یا دست‌کم به صورت سه بُعدی ارائه می شود. در این صورت یک محیط مجازی شکل می‌گیرد که می‌توانید به جای تماشای آن روی صفحه نمایش، وارد آن بشوید. بدین ترتیب با دنیایی از بخش‌های مجازی بی‌پایان و به هم پیوسته مواجه هستید. در اینجا افراد می‌توانند با استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی، عینک‌های واقعیت افزوده، برنامه‌های گوشی‌های هوشمند و یا سایر ابزارهای مشابه یکدیگر را ملاقات کنند، با هم درس بخوانند و کار کنند. این دنیای جدید همچنین جنبه‌های دیگر زندگی آنلاین مانند خرید و فعالیت در رسانه‌های اجتماعی را نیز در بر می‌گیرد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید: دوره آموزش متاورس محمد حسینی

شرکت کنندگان باید توکن‌های لیش خود را برای شرکت در مزایده‌ی ۳ روزه قفل کنند. هولدرها نیز قادر به شرکت در مرحله‌ی فروش هفت روزه خواهند بود. در نهایت، قطعات باقی مانده، پس از تمام دو مرحله‌ی ابتدایی، برای فروش عمومی در دسترس قرار خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول