تحلیل

سیگنال های ایلان ماسک به بیت کوین

ایلان ماسک ناامید از بیت کوین یا در کمین برای خرید ارزان‌تر؟

ایلان ماسک ناامید از بیت کوین یا در کمین برای خرید ارزان‌تر؟

به گزارش آکادمی نیکخوی یکشنبه بیت کوین یک رکورد مهم شکست: همزمان با صعود قیمت به بیش از ۵۶ هزار دلار. ارزش بازار آن از یک تریلیون دلار گذشت. این اتفاق حتی برخی از حامیان بزرگترین رمزارز دنیا را شوکه کرد. اما دیروز ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا و از طرفداران پر و پا قرص این ارز دیجیتال، در توییتر نوشت «قیمت‌ها بالا به نظر می‌رسند». این از سیگنال های ایلان ماسک به بیت کوین است.

▪️این در حالی است. که حمایت‌های مداوم و آشکار ماسک و دو اقدام اخیر تسلا. (اعلام سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری در بیت‌کوین و آمادگی برای پذیرش این ارز دیجیتال به عنوان یک روش پرداخت) از محرک‌های مهم رشد قیمت آن محسوب می‌شوند.

شاید برایتان مفید باشد: دوج کوین چیست؟

رشد خیره کننده بیت کوین می تواند زنگ خطر باشد

بیت‌کوین در ۶ ماه اخیر حدود ۳۵۰ درصد رشد قیمت را تجربه کرده است. به نظر حتی ایلان ماسک نیز چندان به تداوم این مسیر خوشبین نیست. گمانه‌زنی دیگر می‌تواند آن باشد که وی تصمیم به خرید بیت کوین‌های بیشتر دارد. با اشراف بر این موضوع که کوچک‌ترین اشاره او به هر دارایی می‌تواند موجب تحول در معاملات آن شود، خواسته از این طریق موجب افت قیمت شود.

وی یک روز قبل‌تر هم گفته بود «بیت‌کوین تقریبا به اندازه پول‌های عادی مزخرف است و یک نسخه کمتر احمقانه پول نقد است». قیمت بیت‌کوین البته چندان اعتنایی به این سیگنال‌های منفی نداشته است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *