اخبار, تحلیل

ریزش بیت کوین و سقوط بازار ارز دیجیتال

ریزش بازار ارز دیجیتال و سقوط بیت کوین

سقوط و ریزش بیت‌کوین به زیر ۴۷ هزار دلار سقوط کرد. دستاوردهای اکتبر را از بین برد – بازار رمزارز نزولی آغاز شد؟

قیمت بیت‌کوین به دلیل نوسانات به پایین ترین حد در دو ماه اخیر رسید.

بیت‌کوین (BTC) در ۴ دسامبر به طور ناگهانی به زیر ۴۷،۰۰۰ دلار سقوط کرد و در ۲۴ ساعت گذشته نزدیک به ۲۰ درصد از دست داد. این بزرگترین افت یک روزه از ۱۵ ماه مه است، زمانی که قیمت بیت‌کوین لحظه ای به نزدیک به ۳۳،۰۰۰ دلار کاهش یافت.

قیمت BTC در بازار با ۲۶/۴ درصد از حمایت یک هفته ای ۵۷،۲۰۶ دلار کاهش یافت و به ۴۲،۲۶۸ دلار رسید و سپس به مرز ۴۵ هزار دلار بازگشت. بر اساس داده‌های ByBit، بازار بیت‌کوین در یک ساعت گذشته ۱/۳ میلیارد دلار میزان کلی لیکویید شدن را تجربه کرد که ۷۳۵ میلیون دلار سهم پوزیشن‌های لانگ بود.

پیشنهاد میشود بخوانید: ارز دیجیتال چیست

آیا بیت کوین از مسیر صعود خارج شد؟

ریزش بیت کوین به زیر ۵۳۰۰۰ دلار زنگ خطر بزرگی بود. زیرا این نقطه کف حمایتی بیت بود. این رمزارز در این ناحیه به کف کانال صعودی رسید. این قیمت روی نمودار حمایت استاتیکی مهمی هم به حساب می آید. بهرحال بیت کوین زیر این قیمت تثبیت کر تا نشان دهد این یک اصلاح جدی و اساسی است.

حالا کف قبلی بعنوان یک سقف شناخته می شود. در حال حاضر این ارزدیجیتال می کوشد تا به این قیمت برسد. در واقع کف قیمتی قبلی سقف کنونی محسوب میشود. تا زمانیکه بالای این قیمت تثبیت نشود نمیتوان گفت بیت کوین وارد یک روند صعودی واضح شده. بهرحال فعلا بیت کوین از مسیر صعودی خارج شد. و بعید هم هست بالای این قیمت برسد. گرچه امکان رسیدن به این قیمت کاملا موجود است اما چیزی که پر واضح است پس از رسیدن به این قیمت راه اصلاح دوباره را در پیش گیرد و حرکتی صرفا نوسانی داشته باشد.

سیگنال های منفی در بازار ارز دیجیتال و کمک به ریزش بیت کوین

همزمان با انواع و اقسام اخبار بد و منفی در بازار ارز دیجیتال و لیکوئید شدن مقادیر زیادی ارز دیجیتال. شاهد تحرکات از سوی کلیت بازار جهت نقد کردن دارایی ها هستیم. تحرکات نهنگ های بازار نشان میدهد که اکثریت آنان در حال فروش دارایی خود هستند. این جو بهرحال به سقوط قیمت رمزارزها دامن میزند. معامله گران خرد همواره نگاهی به کلیت بازار دارند. آنها عملا سعی بر سوار شدن روی موج را دارند. گرچه اغلب اوقات همین خرد جمعی آنهاست که امواج را شکل میدهند اما غالبا آنها آغازگر کنش ها و نتیجتا شروع امواج نیستند. آنها فقط کمک خواهند کرد که بازار همانگونه که باید هدایت شود حرکت کند.

بهرحال تحرکات کیف پول ها هم اخبار منفی جدیدی است که موجب فومو در بازار رمزارز شده است.

رمزارز ها و تاثیر بیت کوین روی آلت کوین ها

تاثیر بیت کوین بر کلیت بازار ارز دیجیتال

بیت کوین برای بازار ارز دیجیتال مانند شاخص کل در بورس تهران است!! البته این یک شبیه سازی عامیانه و کاملا غلط است! چرا که در بورس، این سهام است که شاخص را می سازد. اما در بازار ارز دیجیتال، این بیت کوین است که به بازار جهت می دهد. در زمان ریزش بیت کوین آلت کوین ها هم همان رفتار را تکرار میکنند. تبعیت رفتاری آلت کوین ها از بیت کوین می توانند به نوسانات کمتر یا بیشتر از بیت کوین ختم شود. اما نهایتا از آن تابعیت می کند.

بدین ترتیب در روزهای سرخ بیت کوین، بازار یکباره قرمز می شود. انتظار می رود بازار رمزارزها با اصلاح مواجه شود و این اصلاح تا حدودی با اصلاحات بیت کوین همخوانی خواهد داشت.

آینده بازار…

گرچه بازار ارزهای دیجیتال روزگار خوشی را سپری نمیکند. اما همواره نشان داده نهایتا از پس اصلاحات بر می آید. برای کوتاه مدت شاید رسیدن به رکورد قبلی بیت کوین میسر نباشد. اما پس از چند فراز و فرود میتوان دوباره رسیدن به قله قبلی را متصور شد.

باید یادآور شد که چنین اصلاحاتی برای بازار لازم است. این اصلاحات موجی است که افراد جامانده را سوار میکند. همچنین عده ای را با حاشیه سود خوب خالی میکند. بدین ترتیب سرمایه داران جدید و پرتوقع با سرمایه داران قدیمی تعویض می شوند. این امر منجر به صعود و ادامه روند بازار خواهد بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *