اسپانسر

تفاوت بین صرافی ارز دیجیتال و سوشال تریدینگ ارز دیجیتال

سوشال تریدینگ تفاوت بین صرافی ارز دیجیتال و سوشال تریدینگ ارز دیجیتال

دنیای ارزهای دیجیتال اخیرا یکی از راه‌های پر سود برای کسب و افزایش سرمایه شده است. به دلیل محبوبیت این روش سرمایه‌گذاری اقشار مختلفی از جامعه به این سمت جذب شده‌اند. برخی از افراد و طرفداران ارزهای دیجیتال هیچ گونه دانش و اطلاعاتی در این حوزه ندارند. این افراد برای موفق ­شدن در بازار ارز دیجیتال باید راه‌های کاربردی مختلفی را امتحان کنند. یکی از این راه‌ها استفاده از سوشال تریدینگ بینگ ایکس است. در این مقاله از آکادمی نیکخوی به توضیح سوشال تریدینگ ارز دیجیتال می پردازیم.

ثبت نام در سوشال ترید بینگ ایکس

معاملات با کمک سوشال تریدینگ

با روی کار آمدن شبکه‌های مجازی چشم انداز جدیدی در حوزه ارتباطات آغاز شده است. بازار ارزهای دیجیتال از این قضیه بی‌بهره نمانده و شبکه‌ای متفاوت برای تبادل دانش و اطلاعات بین کاربران فعال کرده است. از این طریق افراد می‌توانند تجربیات خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و از یکدیگر سیگنال دریافت کنند. اگر شما هم جز افراد علاقه‌مند به حوزه ارزهای دیجیتال هستید و می‌خواهید اقدام به انجام معاملات گوناگونی کنید، می‌توانید از سوشال تریدینگ ارز دیجیتال استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره پیشنهاد می‌شود این مقاله را تا انتها مورد مطالعه قرار دهید. اطلاعات مفید و کاربردی در این مقاله وجود دارد که می‌تواند به کسب سود بیشتر کمک کند، پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

کپی ترید بینگ ایکس,شبکه اجتماعی بینگ ایکس

سوشال تریدینگ چیست؟

شما برای خریدوفروش ارزهای دیجیتال به صرافی ارزهای دیجیتال مراجعه می‌کنید و با توجه به دانشی که در این حوزه دارید، اقدام به ثبت سفارش خرید یا فروش ارزهای دیجیتال می‌کنید. برای کسب اطلاعات و دریافت سیگنال می‌توانید از سوشال تریدینگ استفاده کنید.

اگر برای شما نیز این سوال پیش آمده است که پلتفرم سوشال تریدینگ بینگ ایکس چیست؟ باید در پاسخ به شما بگوییم سوشال تریدینگ یک شبکه اجتماعی است که حوزه فعالیت آن در زمینه ارزهای دیجیتال است. کاربران این پلتفرم گزارش معاملات خود را در این شبکه با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند.

این شبکه اجتماعی برای افراد خبره و مجربی که در این حوزه فعال و موفق هستند. بسیار کاربرد دارد تا تجربیات و استراتژی‌های خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. از سویی دیگر افراد تازه کار نیز می‌توانند بهترین استفاده را از این شبکه ببرند، زیرا آن‌ها قادر خواهند بود از نظر افراد مجرب در این زمینه استفاده کنند.

پیشنهاد می کنیم بخوانید: ثبت نام در صرافی بینگ ایکس

این تحلیل‌ها و تجربیات می‌تواند برای افراد موفقیت­آمیز بوده و موجب کسب سود بالایی شود. سوشال تریدینگ ارز دیجیتال بینگ ایکس مکانی امن و مطمئن است که افراد تریدر و سرمایه گذار می‌توانند با یکدیگر همکاری کنند.

چگونه از سوشال تریدینگ بینگ ایکس استفاده کنید؟

همانند استفاده از صرافی بینگ ایکس، سوشال تریدینگ بینگ ایکس به عضویت احتیاج دارد. شما می‌توانید عضو این پلتفرم شوید و سپس در میان گزارش‌ها و پیام‌های موجود دنبال استراتژی ارز دلخواه خود باشید. این روش به شما کمک می‌کند تا استراتژی‌ها و تکنیک افراد را کپی کرده و در معاملات خود به کار ببرید.

 البته توصیه می‌شود برای جلوگیری از ضرر و زیان‌های آتی، پیش از استفاده از تحلیل‌ها و استراتژی‌های موجود سابقه و میزان موفقیت تریدر را در معاملات اخیر بررسی کنید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا از استراتژی‌های نادرست در معاملات خود استفاده نکنید.

تفاوت بین صرافی ارز دیجیتال و سوشال تریدینگ ارز دیجیتال

کارگزاران سوشال ترید

همانند صرافی‌ بینگ ایکس باید در پلتفرم سوشال ترید آن نیز برخی کارمزدها و هزینه‌ها پرداخت شود. هر یک از کارگزارانی که امکان استفاده از پلتفرم را در اختیار کاربران قرار می‌دهند دارای خصوصیات مثبت و منفی هستند. هر کاربر با توجه به شرایط خود و میزان ریسک‌پذیری و نیازش یک کارگزاری انتخاب می‌کند. در ادامه برخی از عوامل کاربردی برای انتخاب کارگزاری به شما معرفی می‌شود.

میزان هزینه

همواره یکی از جنبه‌های مقایسه کارگزاری‌ها میزان هزینه‌ای است که برای آن صرف می‌شود. معمولا عضویت در سوشال تریدینگ بینگ ایکس و دیگر شبکه‌های اجتماعی مرتبط با حوزه رمز ارز هزینه‌ای ندارد. اما زمانی که شما می‌خواهید از استراتژی‌های موجود استفاده کرده و آن را کپی کنید درصدی از کارمزد از حساب شما کسر می‌شود.

یکی دیگر از مواردی که شما باید در مورد هزینه آن نیز بدانید حداقل مبلغ موجود در پلتفرم است که این مبلغ با توجه به میزان تخصصی بودن شبکه تغییر می‌کند.

ویژگی‌های فنی

یکی دیگر از مواردی که باید در هنگام استفاده از شبکه اجتماعی حوزه ارز دیجیتال مثلا شبکه اجتماعی بینگ ایکس به آن توجه شود، ویژگی‌های فنی آن است. مواردی همچون راحتی رابط کاربران، امکان شخصی­سازی، سرعت عمل و غیره جز موارد فنی هستند که باید به آن‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشید.

تفاوت بین صرافی ارز دیجیتال و سوشال تریدینگ ارز دیجیتال بینگ ایکس سوشال ترید چیست

امنیت پلتفرم

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشید امنیت پلتفرم است. با مواردی همچون احراز هویت دو عاملی، ضمانت نامه حفظ سرمایه شما می‌توانید از امنیت آن مطمئن شوید. یکی دیگر از مواردی که نشان از امنیت این شبکه­ های اجتماعی دارد نداشتن ساعت تعطیلی برای آن‌ها است.

تفاوت سوشال تریدینگ و کپی تریدینگ

دو عبارتی که افراد معمولا آن‌ها را به اشتباه به جای یکدیگر استفاده می‌کنند سوشال تریدینگ ارز دیجیتال و کپی تریدینگ نام دارد. با این وجود بهتر است بدانید این دو مورد به طور کامل با یکدیگر فرق دارند. سوشال تریدینگ بینگ ایکس در واقع پلتفرمی است که در آن استراتژی‌ها، تحلیل‌ها و پیش بینی‌ها به اشتراک گذاشته می‌شود و شما قادر هستید با مطالعه دقیق هریک بهترین مورد را برای خود انتخاب کنید.

کپی تریدینگ معنی و مفهوم کاملا متفاوتی دارد. در کپی ترید بینگ ایکس همان طور که از نام آن نیز مشخص است کاربران یک سرمایه گذار و تریدر موفق را دنبال می کنند و به طور کامل استراتژی‌ها و تصمیمات او را انجام می‌دهند.

به عبارتی تمامی گام‌های طی کرده او را کپی کرده و انجام می‌دهند. معمولا کپی ترید بینگ ایکس مناسب تازه­کارانی است که تجربه و مهارت چندانی در دنیای ارزهای دیجیتال ندارند. استفاده از کپی تریدینگ به تازه­واردان کمک می‌کند تا بیشترین سود و کم‌ترین ضرر را تجربه کنند.

علاوه بر این مورد، کپی تریدینگ برای افرادی که زمان کافی برای تحلیل بازار و تصمیم‌گیری‌های دقیق ندارند کارساز است.

مزایا و معایب سوشال تریدینگ بینگ ایکس

ریسک یکی از جنبه‌های جدایی ناپذیر زندگی انسان است. شما چه یک تریدر حرفه‌ای باشید که سالیان سال در این حوزه فعالیت می‌کنید، چه فردی تازه وارد در دنیای ارزهای دیجیتال باشید همواره با مزایا و معایبی مواجه می‌شوید. در ادامه برخی از این ویژگی‌های سوشال تریدینگ بینگ ایکس را بررسی می‌کنیم.

تفاوت بین صرافی ارز دیجیتال و سوشال تریدینگ ارز دیجیتال بینگ ایکس سوشال ترید چیست

مزایا

کنترل هیجانات

یکی از اصلی‌ترین مزیت استفاده از سوشال تریدینگ انتقال تجربه و دانش جمعی است. هرچه کاربران با آگاهی و دانش بیشتری معاملات خود را انجام دهند به همان میزان رفتارهای هیجانی و نادرست را کمتر از خود نشان می‌دهند. این موضوع باعث به حداقل رساندن ضرر و زیان در معاملات می‌شود.

گروه بندی شدن

در این پلتفرم افراد ماهر رتبه­بندی می‌شوند. به عبارتی افرادی که سابقه و مهارت بالایی در این حوزه دارند در رده‌های اول قرار می‌گیرند. این موضوع کمک می‌کند تا افراد بی‌تجربه و تازه کار در این پلتفرم اطلاعات نادرست و ناقص ارائه نداده و پول و سرمایه افراد را به خطر نیاندازند.

آرامش بیشتر

انجام معامله و سرمایه­گذاری در حوزه‌ای جدید همواره با استرس همراه است. برای جلوگیری از این استرس افراد می‌توانند از سوشال تریدینگ بینگ ایکس استفاده کنند. به کار بردن شبکه­اجتماعی بینگ ایکس در ابتدای مسیر به کاربران کمک می‌کند تا با خیالی آسوده و مطمئن اقدام به انجام معامله کنند.

آموزش غیرمستقیم

این روش را می‌توان نوعی آمورش غیرمستقیم دانست. افراد با استفاده از تحلیل‌ها و استراتژی‌های افراد موفق و خبره کم کم اطلاعات لازم را کسب می‌کنند و خود می‌توانند روند بازار و تحلیل‌های لازم را با سوشال تریدینگ بینگ ایکس تشخیص دهند.

پیشنهاد می کنیم بخوانید: سیگنال رایگان در صرافی بینگ ایکس

معایب

امنیت کاذب

به دلیل جو حاکم بر این نوع پلتفرم‌ها، افراد در این تفکر هستند که تکیه بر استراتژی‌ها و تحلیل‌های به اشتراک گذاشته شده در این مجموع کافی است. اما بهتر است بدانید این موارد تنها برای خط دهی به شما در تریدکردن کاربرد دارند و شما نباید در این مسیر ریسک‌های بازار را فراموش کنید.

ناقص بودن

یکی دیگر از معایب این پلتفرم‌ها را می‌توان ناقص­بودن اطلاعات دانست. برای مثال در هنگام استفاده از استراتژی یک تریدر موفق شما تنها تحلیل‌ها و پیش­بینی‌های آن را مورد مطالعه قرار می‌دهید. در این قسمت هیچ اطلاعاتی درباره میزان مبلغ سرمایه­گذاری شده نشان داده نمی‌شود.

پیشنهاد می کنیم بخوانید:
آستانه درد در ترید چیست؟

اعتماد کاذب

علاوه بر حس امنیت غیرواقعی، اعتماد کاذب به یک تریدر نیز وجود دارد. فرض کنید شما در چند معامله اول­تان با کپی کردن استراتژی‌های یک فرد مجرب در این حوزه توانسته‌اید موفق شوید و سود زیادی کسب کنید. حال سوالی که پیش می‌آید این است که چه تضمینی وجود دارد استراتژی‌های آتی آن نیز سودآور و صحیح باشد.

تفاوت بین صرافی ارز دیجیتال و سوشال تریدینگ ارز دیجیتال بینگ ایکس - سوشال تریدینگ در ایران و جهان

سوشال تریدینگ ارز دیجیتال در ایران و جهان

در بخش‌‌های قبل با مزایای سوشال تریدینگ ارز دیجیتال بینگ ایکس آشنا شدید، سوشال تریدینگ در واقع زمینه‌ای است که از طریق آن می‌توانید با استراتژی ترید کاربران آشنا شوید. به دلیل محبوبیت و اهمیت به اشتراک­گذاری اطلاعات رمز ارزها، پلتفرم‌های مختلفی در این حوزه وجود دارد.

در کشورهای دیگر پلتفرم‌های بسیاری وجود دارد که به کاربران برای تریدکردن کمک ویژه‌ای می‌کند. اما در کشور ایران شبکه و پلتفرم مخصوصی برای این کار وجود ندارد و افراد تجربیات و اطلاعات خود را در سایت‌ها به اشتراک می‌گذارند.

برای استفاده از این پلتفرم‌ها قوانین مختلفی وجود دارد که کاربران مستلزم انجام و رعایت آن‌ها هستند. برای مثال در کشور انگلیس این پلتفرم‌ها به صورت رسمی شناخته شده و تایید شده‌اند. مدیران این پلتفرم‌ها مستلزم دریافت مجوز هستند، در حالیکه کاربران برای عضویت در این شبکه به هیچ مجوزی احتیاج ندارند.

به عنوان مثالی دیگر، در کشور آمریکا افراد قوانین متفاوتی برای این موضوع دارند. برای مثال افراد نمی‌توانند به صورت همزمان به خریدوفروش ارزهای دیجیتال بپردازند. از دیگر قوانین حاکم بر پلتفرم‌های سوشال تریدینگ می‌توان به ممنوعیت کپی تریدینگ در برخی از موارد اشاره کرد. در بعضی از پلتفرم‌ها افراد ساکن آمریکا از استفاده از این شبکه‌ها محروم هستند.

پیشنهاد می کنیم بخوانید: معاملات خودکار در صرافی بینگ ایکس به لطف هوش مصنوعی

محبوب‌ترین پلتفرم‌های سوشال تریدنگ

پلتفرم‌های مختلفی مانند سوشال تریدینگ بینگ ایکس، برای سوشال ترید وجود دارد که افراد می‌توانند با توجه به شرایط و علاقه خود از میان آن‌ها انتخاب کنند. در ادامه برخی از این موارد را بررسی می‌کنیم.

۱.    آواترید

یکی از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین پلتفرم‌های موجود، آواترید نام دارد که فعالیت اصلی خود را از سال ۲۰۰۶ آغاز کرده است. آواترید با کمپانی زولو ترید همکاری می‌کند تا خدمات بهتری را به کاربران خود ارائه دهد. در این پلتفرم کاربران به ۲۰۰ بازار مالی مختلف دسترسی داشته و می‌توانند پیش­بینی‌ها و استراتژی‌های مرتبط با آن‌ها را مشاهده کنند.

این پلتفرم امروزه بین کاربران کریپتوکارنسی و فارکس از محبوبیت بالایی برخوردار است. آواترید کاربرپسند بوده و استفاده از آن بسیار آسان است. به همین دلیل هر دو گروه تازه وارد و متبحر می‌توانند از این پلتفرم بهره‌مند شوند. سوشال تریدینگ بینگ ایکس نیز از دیگر پلتفرم­های معتبر است که در ایران فعالیت دارد.

۲.    ای تورو

یکی از جذاب‌ترین پلتفرم‌های سوشال تریدینگ، ای تورو است. این پلتفرم در بازار ارزهای دیجیتال و فارکس از محبوبیت بالایی برخوردار است. در این شبکه اجتماعی می‌توانید مانند سایر شبکه‌های اجتماعی فیلم، اخبار، سابقه تجارت خود را به اشتراک بگذارید.

پلتفرم ای تورو از ۱۰۰۰ نوع ارز پشتیبانی می‌کند و همین مورد باعث محبوبیت آن بین سایر شبکه‌های اجتماعی ارز دیجیتال شده است. این پلتفرم بسیار کاربرپسند بوده و بین معامله‌گران جایگاه بهتری دارد.

۳.    زولو ترید

یکی دیگر از محبوب‌ترین پلتفرم‌های سوشال تریدینگ، زولوترید نام دارد. این پلتفرم بازار بسیار گسترده‌ای دارد و علاوه بر رمز ارزها بازارهای سهام، شاخص‌ها، کالاها، فارکس و غیره را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. در پلتفرم زولوترید راه‌های مختلفی برای جستجو وجود دارد.

برای مثال شما می‌توانید براساس میانگین سود ماهانه جستجو کرده و با توجه به آن اقدام کنید. برای کپی تریدینگ در این پلتفرم هیچ هزینه‌ای از شما دریافت نمی‌شود که این جز مزیت‌های پلتفرم زولوترید به شمار می‌آید.

تفاوت بین صرافی ارز دیجیتال و سوشال تریدینگ ارز دیجیتال بینگ ایکس سوشال ترید

سخن پایانی

در این مقاله از آکادمی نیکخوی با سوشال تریدینگ و ویژگی آن‌ها آشنا شدید. همچنین تفاوت فاحش سوشال تریدینگ با صرافی‌ها را بیان کردیم. شما می‌توانید برای بهره مندی از خدمات سوشال تریدینگ‌ها اقدام به ثبت نام در سوشال تریدینگ بینگ ایکس کنید.

صرافی بینگ ایکس یکی از معتبرترین و مطمئن‌ترین پلتفرم­ها است که در این حوزه فعالیت می‌کند. شما برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان مجرب این مجموعه در ارتباط باشید و استراتژی‌های موجود در این سوشال ترید را در معاملات خود استفاده کنید. همچنین در شبکه اجتماعی بینگ ایکس، اطلاعات خوبی در این حوزه و کپی ترید بینگ ایکس را کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *