اخبار, تحلیل

طبق نظر CSI میشیگان ایالات متحده، قیمت طلا بالای حمایت ۱۷۸۰ دلاری در حالت دفاعی باقی می ماند

پیش بینی قیمت طلا بخریم؟ تحلیل بازار طلا

قیمت طلا

قیمت طلا (XAU/USD) در آستانه نشست روز جمعه اروپا در حدود ۱۷۹۰ دلار باقی ماند است. زیرا معامله گران به دنبال سرنخ های جدیدی برای غلبه بر معضل تورم ایالات متحده و حرکت های بعدی فدرال رزرو هستند. در این مقاله از آکادمی نیکخوی به توضیح پیرامون وضعیت بازار طلا می پردازیم.

بررسی و تحلیل تکنیکال

شرایط تحلیل تکنیکال قیمت طلا
شرایط تحلیل تکنیکال قیمت طلا

قیمت طلا بالاتر از سطح حمایت ۵۰-DMA نزدیک به ۱۷۸۰ دلار شناور است. علیرغم بسته شدن به زیر خط روند صعودی سه هفته‌ای قبلی. حرکت صعودی همچنین سرنخ هایی از RSI محکم تر می گیرد.

ممکن است برایتان مفید باشد: روندها در تحلیل تکنیکال

با این حال، کاهش سوگیری صعودی سیگنال های MACD، گاوهای XAU/USD را به چالش می کشد.

همچنین همگرایی خط حمایت قبلی از ۲۱ جولای و سطح اصلاح فیبوناچی ۶۱.۸ درصدی روند نزولی ژوئن-ژوئیه، در حدود ۱۸۰۵ دلار. شک و تردید در مورد صعود بیشتر این فلز را افزایش می دهد.

اگر پیش بینی قیمت طلا با موفقیت فراتر از ۱۸۰۵ دلار باقی بماند. صعود به سطح ۱۰۰-DMA در اطراف ۱۸۳۸ دلار را نمی توان رد کرد.

در مقابل، بسته شدن روزانه زیر سطح حمایت ۵۰-DMA در حدود ۱۷۸۰ دلار می‌تواند درها را برای حرکت شمش به سمت پایین ماهانه ۱۷۵۴ دلار باز کند.

ممکن است برایتان مفید باشد: دوره فارکس

پیش بینی قیمت طلا در بورس جهانی

بررسی اجمالی تحلیل فاندامنتال قیمت طلا

قیمت طلا (XAU/USD) در آستانه نشست روز جمعه اروپا در حدود ۱۷۹۰ دلار باقی مانده است. زیرا معامله گران به دنبال سرنخ های جدیدی برای غلبه بر معضل تورم ایالات متحده و حرکت های بعدی فدرال رزرو هستند.

اخیراً، رئیس و مدیر اجرایی بانک فدرال رزرو سانفرانسیسکو مری دالی اشاره کرد. که او آماده افزایش نرخ بهره در سپتامبر ۷۵ واحد در ثانیه است. پیش از این، نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس، طرفدار نرخ های بالاتر بود و رئیس فدرال رزرو شیکاگو، چارلز ایوانز، نسبت به گذار اقتصادی بد به نظر می رسید.

با انجام این کار، سیاست گذاران فدرال رزرو از آخرین ضعف در داده های تورم استقبال نمی کنند. اطلاعات منتشر شد توسط اداره آمار کار ایالات متحده نشان داد. که در روز پنجشنبه، شاخص قیمت تولید کننده ایالات متحده (PPI) برای ماه جولای، شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) را دنبال کرد. در حالی که به ۹.۸ درصد در سال در مقابل ۱۱.۳ درصد پیش بینی های قبلی و ۱۰.۴ درصد در بازار کاهش یافت.

جزئیات نشان می دهد که PPI ماهانه به پایین ترین سطح از می ۲۰۲۰ کاهش یافت است. به -۰.۵٪ در مقایسه با ۱.۰٪ مورد انتظار و ۰.۲٪ قبل، که به نوبه خود نشان دهنده کاهش بیشتر ترس از تورم است. در جاهای دیگر، مطالبات اولیه بیکاری ایالات متحده به ۲۶۲ هزار نفر. برای هفته منتهی به ۶ آگوست در مقابل ۲۶۳ هزار مورد انتظار کاهش یافت. و ۲۴۸ هزار هزار نفر قبل از آن تجدید نظر کرد.

ممکن است دوست داشته باشید: دوره شکارچیان طلا، ماهان پهلوان

تحولات آمریکا یکسوی جهت گیری بنیاد آینده طلا

در میان این نمایش‌ها، بازدهی خزانه‌داری ۱۰ ساله ایالات متحده از بالاترین سطح سه هفته‌ای خود عقب‌نشینی کرد. همچنین در بحبوحه ترس از رکود، روند صعودی سه روزه را پشت سر گذاشت. با این حال، وال استریت مختلط بسته شد. و سهام آسیا و اقیانوسیه خارج از ژاپن کاهش یافت.

لازم به ذکر است که بدبینی پیرامون تنش ایالات متحده و چین بر سر تایوان. و مشکلات کووید در پکن نیز به دلیل موقعیت این کشور به عنوان بزرگترین مصرف کننده کالا در جهان. بر پیش بینی قیمت طلا تأثیر منفی می گذارد. اخیراً، رتبه‌بندی فیچ اشاره کرد که با کاهش کنترل‌های مرتبط با بیماری همه‌گیر، پیش‌بینی می‌کند که هزینه‌های گردشگری چین در ۲ ساعت ۲۲ بهبود یابد.

در ادامه، اولین قرائت شاخص احساسات مصرف کننده میشیگان ایالات متحده (CSI) برای ماه اوت. که انتظار می رود در ۵۲.۵ در مقابل ۵۱.۵ قبلی باشد. برای معامله گران XAU/USD برای غلبه بر آخرین بلاتکلیفی مهم است.

منبع: FXSTREET

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *