در این مقاله از آکادمی نیکخوی نگاهی داریم بر بیوگرافی حسین عباسمنش. با هم بررسی خواهیم کرد که حسین عباس منش کیست. و آیا واقعا دوره های آموزشی وی ارزش خرید دارد؟

(notice: This is a biogrophy article about a person who claims to be a mentor/coach of success courses : called Hossein Abbasmanesh. official website of him is : https://abasmanesh.com/)

درباره حسین عباسمنش

حسین عباسمنش از جمله افرادی است که در زمینه فروش دوره های آموزش موفقیت شخصی و کاری فعال است. وی در حال حاضر در آمریکا ساکن است. دارای دو فرزند است. یکی از آن ها فوت شده. دیگری نیز همراه با خانم تیموری (همسر سابق حسین عباسمنش) در ایران ساکن است. جالب اینجاست خانم تیموری همسر سابق ایشان نیز در همین فیلد آموزشی کار می کند. در ایران به ارائه دوره و سمینارهای موفقیت مشغول است! البته این یک بیزینس خانوادگی است. که تمام خانواده تیموری در آن هستند. گویا بازار کار ارائه پکیج های آموزشی در زمینه موفقیت و خودساختگی در ایران بسیار درآمدزاست. بهرحال تحلیل و بررسی این موضوع خارج از بحث این مقاله است. و در مقالات دیگری به آن می پردازیم.

حسین عباس منش متولد سال ۱۳۵۹ در بندرعباس است. بیشترین اطلاعاتی که از عباس منش در سطح اینترنت و یا افراد وجود دارد شامل یک سری مطالب سطحی از زندگی اوست. که خود آنها را در ویدئوها و یا همایش های خود بیان کرده است.

تحصیلات

اطلاعات دقیقی از میزان تحصیلات وی در دسترس نیست. بر اساس شنیده ها او دارای دیپلم دبیرستان است! یکی از الزامات ارائه دوره آموزشی روانشناسی در زمینه ای مانند موفقیت در کار و زندگی. اعتماد به نفس . و بدتر از آن تغییر سبک زندگی برای لاغری ( دوره قانون سلامتی وی ) داشتن تخصص در آن زمینه است. چطور ممکن است یک نفر بدون داشتن هرگونه تحصیلات آکادمیک مرتبط در هر سوراخی انگشت کند. و ادعا کند که در آن زمینه نه تنها موفق است. بلکه به حدی از دانش رسیده است که توانایی تدریس دارد.

از فرش به عرش حسین عباس منش

بر اساس تحقیقات صورت گرفته حول زندگی خصوصی حسین عباسمنش، او ابتدا یک کارگر ساده در بندرعباس بود. و زندگی سختی در دوران نوجوانی و جوانی را گذراند. و سپس یک تاکسی اقدام به مسافرکشی می کرد. پس از ازدواج با معصومه تیموری به جنوب برگشتند و در یک زیر زمین با شرایط سخت زندگی می کردند. این ها اظهارات خانم تیموری در وبسایتی به نام آی آر فاندر است.

لازم بذکر است این وبسایت یک پلن ساخت بیوگرافی شبیه به بیوگرافی نویسی در ویکی پدیا دارد. که هر کسی می تواند با پرداخت هزینه حدود دو میلیون تومانی، یک بیوگرافی برای خود بنویسد. خب همه از زبان نفری دیگر از خودشان کلی تمجید و تعریف می کنند. که ای کاش ما از این دست افراد و اساتید در کشورمان بیشتر داشتیم. همگی هم کاملا خودساخته. توانمند. و اهل علم و کتاب. که خوب کاملا هم منطقی است. شما میخواهید تبلیغ خودتان را بکنید. نمی آیید خودتان را تخریب کنید!

روند زندگی پس از ازدواج با معصومه تیموری

اطلاعاتی از اینکه ایده ارائه آموزش و سمینار از کجا به ذهن معصومه تیموری و حسین عباسمنش رسید. در دسترس نیست. گرچه گمانه زنی هایی در این موضوع می شود. اما به این جهت که تایید پذیر نیستند. از بیانشان صرف نظر می کنیم. بهر حال زندگی در همان شرایط سخت با برگزاری سمینارهای موفقیت این دو با پرداخت تنها هزار تومان برای هر نفر کم کم بهبود پیدا کرد. توجه کنید چطور می شود یک انسان که هیچ دستاوردی در زندگیش ندارد. نه کار سطح بالایی ، نه تحصیلات خاصی، نه زندگی آنچنانی. بیاید و به دیگران بیاموزد که چگونه موفق باشند!! آیا این کار غیر از رویا فروشی است؟!

به هر روی شروع موفقیت مالی حسین عباسمنش از همین جا کلید خورد. بزودی به تهران مهاجرت کردند. در تهران دفتر تاسیس کردند. و این روند فروش بالا همچنان ادامه یافت. طبق برخی بررسی ها، درآمد هفتگی این آموزش ها به حدی بود که میشد در همان زمان یک منزل لوکس در بهترین نقاط تهران خرید! ( اینجا را بخوانید )

کلاهبرداری حسین عباسمنش در ارائه دوره هایی که هیچ تخصصی در آن ندارد و ساختن پل موفقیت روی شانه های مردم ساده
کلاهبرداری حسین عباسمنش در ارائه دوره هایی که هیچ تخصصی در آن ندارد و ساختن پل موفقیت روی شانه های مردم ساده

خروج از ایران حسین عباسمنش

همیشه می گویند پول و فساد با هم رابطه مستقیم دارند! هرجا پول هست فساد هم بیداد می کند. عباسمنش و تیموری بطور مشخص راجع به طلاق خود صحبتی نکردند. اما شنیده ها حاکی است جناب عباسمنش، این استاد روابط، عشق، مودت، موفقیت و … با منشی دفتر خود به همسرش خیانت می کند. در همین حین به جهت عدم دانش کافی در حوزه هایی که ادعای پیغمبری در آن را دارد – از سوی نهادهای قانونی تحت فشار قرار می گیرد. برای نمونه عکس زیر را مشاهده کنید. که لیست تعدادی از افردایکه بدون هرگونه مجوز دوره های روانشناسی برگزار می کنند را داراست. (عکس از وبسایت رسمی نظام روانشناسی کشور است. که اکیدا توصیه دارد که این افراد فاقد صلاحیت هستند.)

اسامی افراد غیر روانشناس فاقد مجوز فعالیت سازمان نظام روانشناسی - از جمله حسین عباسمنش و محمود انوشه
اسامی افراد غیر روانشناس فاقد مجوز فعالیت سازمان نظام روانشناسی – از جمله حسین عباسمنش و محمود انوشه

بازار هدف حسین عباس منش

رویای یک شب پولدار شدن. چند روز لاغر شدن. عاشق شدن و عاشق ماندن!! موفقیت تضمینی! آن هم با عبادت و قدرت ذهن ، شکرگزاری و از این قبیل حرف ها. برای همگی فریبنده است. تبلیغات برای این دست دوره های عباسمنش هم بسیار بالاست. مشخص نیست که وی با چه کسانی قرار داد دارد. که اینطور تبلیغش را می کنند! آموزش ها هر قدر هم خوب باشند هرگز این حجم از کامنت تشکر زیر هر پست را نمی گیرند. بهترین آموزش ها در دنیا در هر زمینه ای هرگز اینطور نیستند. که هزاران کامنت پایشان باشد. همگی هم خدا و پیغمبر و اهل بیت را قسم دهند. که به والله من زندگیم عوض شد!!!!

بهرحال طبق بررسی ما، بازار هدف حسین عباس منش به چند دسته تقسیم می شود:

  • زنان خانه دار
  • قشر کم بضاعت
  • قشر کمتر تحصیل کرده و یا خرافی
  • اقشار آسیب پذیر از لحاظ احساسی ( مثلا چاق مفرط، کم اعتماد بنفس، در آستانه طلاق و …)

جالب اینجاست وقتی وبسایت ایشان را بررسی میکنیم با انبوهی از کامنت های قربانتان بگردم مواجه می شویم. دقیقا عده کثیری نیز بانوان هستند. در تصویر میبینید وقتی یک نفر می پرسد: جناب عباس منش توضیح دهید شما خودتان از کجا شروع کردید و چطور به اینجا رسیدید؟ منبع مالیتان چیست؟ تحصیلاتتان در چه حد است؟ ما جواب عده ای ناآگاه و طرفدار دو آتشه که عملا کور و متعصب هستند مواجه می شود! البته امیدواریم این افراد وجود خارجی نداشته باشند و جزو همان دسته ای باشند که ایشان برای ساخت یک پروپاگاندا استفاده می کنند. با هم ببینیم:

آیا دوره های آموزشی عباسمنش ارزش خرید دارد؟

نمی توان دوره های عباسمنش را از اساس اشتباه دانست. هر دوره آموزشی هر قدر هم بد بهرحال نکات خوبی هم دارد. آنچه عباسمنش ارائه می دهد حاصل خواندن چند کتاب روانشناسی، تقلید از دوره های آموزشی مشهور خارجی مانند آموزش های ترودو در زمینه ثروت و موفقیت و لاغری و درمان بیماری هاست. گرچه خود همان آموزش ها بایستی تحلیل شوند. اما می توان اینگونه گفت که آموزش های عباس منش نکات مثبت هم دارد. اما ناتوانی آموزگار در بسط و توضیح مطالب مشهود است. مانند یک طوطی که صرفا یک جمله را حفظ می کند. یک جمله خوب میان چندین و چند جمله زشت و اشتباه.

بنابراین ماحصل این بحث این است: که دوره های شخص مذکور از درجه اعتبار ساقط است. و هرگز ارزش خرید ندارد.